Na pewno, przeglądając aukcje internetowe spotkali się Państwo z ofertami laptopów poleasingowych, które posiadają zainstalowany Windows XP bądź Windows Vista, a w opisie aukcji nie ma ani słowa o rodzaju posiadanej licencji. Widnieje wyłącznie informacja, że system jest oryginalny – nikt nie zrobił podróbki Windowsa, więc oryginalny jest on jak najbardziej, ale czy LEGALNY? Otóż nie!

Umowa licencyjna Microsoftu pozwala na odsprzedaż oprogramowania pod warunkiem, że sprzedający nie zatrzyma dla siebie żadnej jego kopii. Problem pojawia się w przypadku komputerów poleasingowych, gdyż ogromna część (jeśli nie wszystkie) tych dostępnych w Polsce, pochodzi z importu z takich krajów jak: Niemcy, Francja czy Wielka Brytania. Umowa licencyjna dla systemów Windows zabrania instalacji innej, niż dostarczona z komputerem, wersji językowej systemu Windows.

Przeciętny użytkownik komputera nie wie o niuansach prawnych związanych z licencjonowaniem. Za legalność oprogramowania odpowiada jego użytkownik, więc narażają się Państwo na grzywnę i konfiskatę komputerów. Problem pojawia się w przypadku kontroli. Na nic zdadzą się wtedy tłumaczenia, że taki sprzęt się dostało przy zakupie. A wyobraźcie sobie Państwo sytuację, kiedy trzeba oddać wszystkie komputery z firmy bądź swojego laptopa, na którym znajdują się wszelkie prywatne informacje.

Microsoft na taką ewentualność przygotował specjalny rodzaj licencji. Jest to licencja REFURBISHED – pozwala ona na instalację innej wersji językowej systemu Windows na komputerze poleasingowym pochodzącym z importu. Dzięki tej licencji można całkowicie legalnie użytkować komputer zarówno w firmach, jak i prywatnie.

Aby komputer z licencją REFURBISHED był legalny, muszą zostać spełnione pewne wymagania:

  1. Komputer musi posiadać dwie naklejki licencyjne,
  2. System operacyjny musi być zainstalowany na komputerze,
  3. Razem z komputerem na dysku musi znajdować się partycja recovery.

 

Dzięki temu, że należymy do Microsoft Registered Refurbisher Program to:

Wszystkie oferowane przez nas komputery posiadają dwie naklejki licencyjne:

foto1

 

 

No i oczywiście na każdym sprzęcie jest już zainstalowany system Windows i jest on gotów do pracy.

 

Jeśli mają Państwo więcej pytań dotyczących licencji REFURBISHED dla komputerów zregenerowanych zapraszamy do kontaktu z infolinią firmy Microsoft (801 802 000 lub 22 594 19 99).

 

Na koniec oficjalna animacja Microsoftu opowiadająca o nieuczciwych sprzedawcach oferujących nielegalne kopie systemów Windows.